Holistical Project Management | Offline & online Strategist & Start-ups enthusiast since 2014 [CONTACT]

6/26/2012

ZUO CORP FASHION SHOW 19.06.2012

19 czerwca 2012 roku w małej auli Wydziału Fizyki PW był dniem wyjątkowym, ze względu na to, że po raz pierwszy została zaprezentowana autorska kolekcja ZUO CORP Bartosza Michalca na nadchodzący sezon A/W 2012/2013 o wdzięcznej nazwie "JUNGLE GARDENIA". Niepowtarzalny klimat i wzruszająca historia,  sprawiły, że to wydarzenie zapadnie w pamięć wielu koneserom mody i sztuki. Pokaz był jednocześnie ekspozycją. Po części oficjalnej goście mogli około 5 minut podziwiać z bliska modelki stojące na 20-stu podświetlanych klockach (postumentach) ;)           

Pokaz niczym ceremonia zapowiadał pojawienie się "gwiazdy wieczoru", której wszyscy wyczekiwali z niecierpliwością...

Twarz modelek okrywał z początku czarny tiul (ostatni pokaz kolekcji polskiego projektanta PLICHA, również zawierał dodatki w postaci woalek z tiulu). Chwilami miałam wrażenie, że wszystko zastyga, świat wokół także... gdy modelki niczym aktorki, niewzruszone i posągowe stały wpatrzone w przestrzeń... przed siebie... Cała nostalgia wypływająca z atmosfery i idei pokazu była widoczna od samego początku jego trwania. Zaskoczeniem była przeźroczysta klatka..., stojąca po prawej stronie schodów, w której znajdował się bardzo rzadki okaz białego pawia - albinos. Jednakże osoby znające fabułę pokazu z pewnością nie były zaskoczone ;)

Epicentrum całego przedstawienia stanowiły białe schody, z których dostojnie schodziły modelki, a zwieńczeniem kolekcji była biała suknia wykonana z prasowanego jedwabiu o fakturze śniegu, zdobiona kryształami Svarovskiego oraz wyszywana koronką. Warta 35 000 tysięcy złotych. Dopełnieniem wszystkich kreacji była biżuteria firmy APART z serii ELIXA, buty marki KAZAR, fryzury autorstwa ekipy Toni & Guy oraz makijaż dzieła zespołu marki M.A.C.

 Za reżyserię pokazu - wedle pomysłu Brand Managera i współtwórcy image'u ZUO CORP - Łukasza Laskowskiego - odpowiadał CÓKIEREK.
Gośćmi tego zacnego wydarzenia byli m.in. Michał Piróg, Klaudia Halejcio, Sara Faraj, Marieta Żukowska, Malwina Wędzikowska, Ewa Wojciechowska, Violetta Arlak, Agata Załęcka, Paulina Sykut, Robert Kupisz, Joanna Horodyńska, Tomasz Jacyków, Marina Łuczenko, Ramona Rey, Bart i Michael z Bart Cathedral, Ewa Szabatin, Ilona Felicjańska, Honorata "Honey" Skarbek, Anna Dereszowska, zespół Splendor, Marieta Żukowska, Malwina Wędzikowska...

Kreacje ZUO CORP przywdziały: Małgosia Socha, Monika Brodka, Katarzyna Zielińska, Małgorzata Niemen, Maria Niklińska, Aleksandra Mikołajczyk, Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Herman oraz Ewa Bukowska

Osobiście czułam niedosyt, gdyż po zaledwie paru minutach modelki zeszły z podestów. Chciałam dokładnie przyjrzeć się detalom i kreacjom :) Na szczęście udało mi się sfotografować modelkę w projekcie, który od razu wpadł mi w oko. Zapewne kojarzycie tą blondwłosą dziewczynę, gdyż sesje zdjęciowe z jej udziałem pojawiały się już nie raz na łamach wielu znanych i poczytnych pism.

Kolekcja będzie dostępna  w sprzedaży  od 15 lipca, w sklepie przy ul. Wilczej 19 m. 6 w Warszawie.

 

 Przed pokazem:


 
My i Chłopaki z  Bart Cathedral 

1 komentarz:

  1. Piękny pokaz!
    Bardzo miło było Was poznać :*

    facebook.com/mprovocateur

    OdpowiedzUsuń

Less fashion more passion at FACEBOOK
INSTAGRAM