Holistical Project Management | Offline & online Strategist & Start-ups enthusiast since 2014 [CONTACT]

10/15/2012

Hello Sweden! WFW 5-6.10.2012

Wspominając jeszcze wspaniałe Śniadanie Blogerów, które odbyło się na XXII piętrze Warsaw Financial Center... udałyśmy się na  kolejną edycję Warsaw Fashion Weekend. Tym razem powiało chłodem i to aż z samej Szwecji. Przybliżone zostały szwedzkie marki i nie tylko  - w sobotę wystąpiła wokalistka Kari Amirian, której twórczość wprost przesycona jest szwedzką melancholią. 
Cieszę się, że podwójne zaproszenie powędrowało do jednej z osób śledzących fanpage Fashion Passion - lubię rozpieszczać fanów mody! 

Zdjęcia: Karol Koclęga, Joannade

W piątek, 5 października, odbyły się pokazy polskich i szwedzkich projektantów (Dry Lake & Sugarfree Shoes, Sofifi, Mes Dames, Ania Kuczyńska i na zakończenie - Filippa K). Sobotnia część, pełna zakupowego i modnego szaleństwa, rozpoczęła się od pokazu Ewy i Walla. Kolejno zaprezentowano kolekcje takich marek jak Svensk, Vintage by Fé + Nic & Mel, długo wyczekiwany - Oscar Jacobson, Scholl, U Clothing. Wieczorem, podobnie jak w poprzedniej edycji, przyszła kolej na część Fashion Rock. Swoim występem po 20.00 uraczyła gości Kari Amirian podczas Pokazu Młodzi Młodym. Przy muzyce na żywo Wawrzyńca Praska i Cai Caslavinieri odbył się również pokaz Stenströms. Na zakończenie - prezentacja kolekcji Nenukko. To co wpadło mi w oko:


Biżuteria autorstwa Zbigniewa Michałowskiego i jego syna - niegdyś, bodajże 7 lat temu, natknęłam się na nią w jednej z galerii. Moja radość była ogromna, gdy w końcu napotkałam te cudeńka w całej krasie i dowiedziałam się nieco więcej o tym jak powstają. Nie mogłam odkleić się od stoiska z arcydziełami stworzonymi z mieszanki tytanu z innymi metalami. Ta metaliczna biżuteria wprost odzwierciedla moją wizję na jeszcze nie w pełni określone stylizacje rodem z filmów science fiction.


przy cudeńkach by Zbigniew Michałowski


Dagmara w swoim żywiole :D with Lana Nguyen:
4 komentarze:

  1. Wszyyyyyyyyyyyystko bym brala <3 Buziaki, zapraszam na nowy wpis ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. masz taki cudowny uśmiech!!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Fashion Passion śledzę na facebooku postanowiłam również poobserwować blog. Świetnie tutaj napewno będe częściej. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Less fashion more passion at FACEBOOK
INSTAGRAM