Holistical Project Management | Offline & online Strategist & Start-ups enthusiast since 2014 [CONTACT]

4/23/2015

BEHIND THE STAGE - FASHION DESIGNER AWARDS 2015 - Za kulisami Gali Finałowej FDA 2015

   Behind the stage, czyli za kulisami  7. edycji FDA    
  

            Tegoroczny pokaz finałowy 7. edycji #FashionDesignerAwards spotkał się z podziwem i uznaniem gości, mediów i przedstawicieli branży mody. Nad produkcją czuwała Joanna Sokołowska-Pronobis - producentka i pomysłodawczyni konkursu. Koncept tegorocznego pokazu finałowego był w klimacie “moods of the night”  (tłumaczenie: odcienie/nastroje nocy).

Joanna Sokołowska-Pronobis do współpracy przy tworzeniu tak dużego wydarzenia zaprosiła samych profesjonalistów, bo jak twierdzi “dobry team to podstawa udanego pokazu”. W tegorocznej edycji w skład ekipy backstage'u stanowili: profesjonalni wizażyści Avon, styliści włosów z Wella Professionals, ekipa Nail Spa by Ekert oraz główna stylistka FDA z zespołem i choreograf pokazu. 

 “Gala to dla mnie zwieńczenie półrocznej pracy,  duże emocje i ważny  wieczór, chce pokazać młodym projektantom, że piękna oprawa jest dopełnieniem ich kolekcji, że nabiera ona wtedy prawdziwego blasku, dlatego robię wszystko aby ten pierwszy ich pokaz był perfekcyjny, to dobry wyznacznik na przyszłość”  - mówi Joanna Sokołowska- Pronobis


Dziękuję za możliwość uczestniczenia w Gali Finałowej - jak zwykle dostarczyła niezapomnianych wrażeń wizualnych i słuchowych! 

                                                                                              Joannade 


Więcej ekskluzywnych materiałów zza kulis:  Bogusia Szubiakiewicz: “Makijaż modelek na Finał FDA powstał zgodnie z obowiązującymi trendami i koncepcją tegorocznego tematu, który wykreowała Joanna. Wraz z zespołem makijażystów marki AVON stworzyliśmy oszczędny w formie z nutą dekadencji wyrafinowany makijaż. Na twarz modelek nałożyłam ekskluzywny podkład Avon Luxe, który nawilżył i rozświetlił cerę oraz lekkie pudrowe perełki o świetlistej strukturze, które podkreśliły kości policzkowe przypominając tajemniczy blask księżyca. Najmocniejszym akcentem makijażu były podkreślone oczy, migoczącym czarnym brokatem i czarną diamentową kredką Black Ice Avon. Subtelność i tajemnicza siłę nadała ustom pomadka 'doskonałość absolutna' w kolorze natural flush ”.

Jak twierdzi stylistka Monika Gąsiorek- Mosiołekstylizacja finałowych kolekcji to wyjątkowe wyzwanie. Prezentowane kolekcje są diametralnie różne, a wybór dodatków w postaci butów jest istotnym czynnikiem podczas prezentacji. Wybrałam klasyczne szpilki marki Kazar w kolorze beżowym i czarnym, które uzupełniały stylizacje i nie odwracały uwagi od prezentowanej kolekcji. Wyjątkiem były srebrne półbuty, które idealnie dopełniły grandżową kolekcję Dastina Porazińskiego.”

Reżyser i choreograf pokazu Maciej Majzner zdradził nam rąbek tajemnicy tworzenia choreografii i wyboru muzyki: “Muzykę do pokazu dobrałem ściśle do tematu konkursu. Wszystkie utwory opowiadały historie związane z nocą i były wyłącznie polskich artystów. Były na tyle mocnym przekazem, że choreografię stworzyłem już bardzo czystą.”

Te osoby wykreowały to spektakularne wydarzenie, ale za kulisami na efekt całego przedsięwzięcia pracują również scenografowie, oświetleniowcy i cały sztab ludzi odpowiadających za najdrobniejsze elementy widowiska. Tak ogromna produkcja oparta jest na współpracy całego zespołu, którego mózgiem jest Joanna Sokołowska-Pronobis. Wieloletnia praktyka i talent do organizowania wydarzeń to niewątpliwie cecha Pani Joanny!
Model: Nejka Pawelska


PARTNERZY: Whirlpool, Perwoll, Złote Tarasy, Avon, Wella Professionals, MSKPU, Agata Meble, H15 Boutique Hotel, Beller

MEDIA PATRONI : Viva Moda, Viva, Flesz, polki.pl, lula.pl, styl.fm, Vumag.pl, Plejada, MaleMen, Radio Kolor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Less fashion more passion at FACEBOOK
INSTAGRAM